Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Інформаційний центр ЄС

9 червня 2017 року в приміщенні бібліотеки Хмельницького університету управління та права відкрито Інформаційний центр Європейського Союзу.
Урочисте відкриття інформцентру відбулось за участі заступника керівника апарату обласної ради Тетяни Зеленко, ректора університету Олега Омельчука, прес-атташе ЄС в Україні Давіда Стуліка, заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Юрія Бирки, секретаря Хмельницької міської ради Михайла Кривака.
Основною метою діяльності новоствореного центру є поширення інформації про Європейський Союз та його політику, інформування громадськості про програми та діяльність ЄС, надання допомоги у підготовці наукових та дослідницьких робіт з питань Європейської інтеграції, а також сприяння розвиткові європейського діалогу на Хмельниччині.

Перші Центри європейської документації були створені ще в 1963 р. Тепер в світі діють більше 600 таких Центрів, які відкрито здебільшого при університетах, національних бібліотеках та дослідницьких центрах.

Основна мета діяльності інформаційних центрів Європейського Союзу - поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам в навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі студентів в дебатах з європейських питань.

Сьогодні в Україні діє 27 інформаційних центри ЄС. Центри розташовані у вищих навчальних закладах 24 міст України: Дніпро, Кривий Ріг, Київ, Луцьк, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернівці, Суми, Одеса, Сєвєродонецьк, Біла Церква, Вінниця, Острог, Маріуполь, Миколаїв, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Житомир, Черкаси, Кропивницький та Чернігів.

Інформаційний центр ЄС ХУУП імені Леоніда Юзькова має широкий вибір публікацій та матеріалів офіційних установ Європейського Союзу, а також періодичних видань, журналів ЄС та інших матеріалів, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС, та багато інших матеріалів. В інформаційних центрах також можна скористатися можливістю доступу до електронних баз даних, які містять офіційні документи, що приймаються Європейською Комісією, Європейським Парламентом та іншими офіційними установами ЄС.