Не руйнуй гармонії земної
День довкілля відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня починаючи з 1999 року згідно Указу Президента України від 6 серпня 1998 року «Про День довкілля».
Сьогодні проблема збереження природних ресурсів та й життя загалом стоїть особливо гостро. Незворотні зміни клімату, природні катаклізми…
Причиною цих проблем є діяльність людини. І природа ставить перед нами вибір: або ми змінимо своє ставлення до неї, або все живе перестане існувати.
Найгірше, що люди можуть зробити в цей непростий час – розпочати військові дії. Війна, яку розпочала росія на нашій суверенній території – це катастрофа не тільки для людей, а й для довкілля.
Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це навколишнє середовище забруднюється та знищується внаслідок військових дій. Від вибухів снарядів та бомб виводяться з використання значні масиви ріллі, ґрунти масово забруднюються паливно-мастильними матеріалами, внаслідок чого вони ще тривалий час будуть непридатними для сільського господарства та будуть загрожувати здоров’ю населення від перевищення вмісту канцерогенних речовин, які потрапили в ґрунт та ґрунтові води. Значні ділянки лісової екосистеми знищуються пожежами. Руйнування російськими окупантами інфраструктури України становить загрозу водопостачанню та водовідведенню, об’єктам електропостачання. Особливу небезпеку становлять неконтрольоване та безвідповідальне використання окупантами систем безпеки на ядерних об’єктах.
Війна принесла нашій природі замість відродження масові руйнування, наслідки яких ми зможемо оцінити лише з часом. Та у довкілля немає поняття кордонів. Вся екологічна система взаємопов’язана. Тому війна несе шкоду не лише українській природі, її наслідки відчуватимуть на собі й інші країни, наші близькі та далекі сусіди ще багато років.