Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Загальна інформація

Бібліотека Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова ‒ інформаційний, навчальний, культурноосвітній, просвітницький підрозділ вишу. Бібліотека – не лише місце книговикористання та книгозберігання, але також і центр, що пов’язаний із різноманітними інформаційними ресурсами, який забезпечує швидкий та зручний доступ до них і підтримує навчально-виховний процес в університеті.
Бібліотека очно та дистанційно надає різноманітні довідки, консультує всіх, хто має потребу, індексує документи, долучається до процесів і заходів, які відбуваються в університеті. 
Фонд бібліотеки становить 64579 примірників навчальної і наукової літератури, 11257 примірників періодичних видань; кількість користувачів за єдиним обліком – 2583.
На даний час в бібліотеці функціонують такі новітні засоби як:
Інституційний репозитарій ХУУП імені Леоніда Юзькова (далі – Репозитарій), – електронний архів, що накопичує, систематизує, зберігає та забезпечує довготривалий відкритий доступ до електронних публікацій та електронних версій документів (творів) наукового та навчально-методичного призначення, авторами яких є співробітники (зокрема сумісники), аспіранти, докторанти, студенти університету та інші особи;
електронний каталог, електронна бібліотека навчально-методичної літератури;
надається безкоштовний доступ до мережі Інтернет (Wi-Fi);
доступ до наукометричних баз даних Web of Science Core Collection та Scopus.
Це сприяє повноті й оперативності пошуку інформації студентами для виконання різноманітних робіт. На даний час електронні ресурси є невід'ємною частиною бібліотечних фондів Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.
До послуг користувачів діє відділ інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення, де 8 АРМ електронної читальної зали надані для вільного користування відвідувачів. Тут користувачі мають змогу працювати з електронними інформаційними ресурсами, представленими в глобальній мережі Інтернет, користуватися електронним каталогом бібліотеки, електронною бібліотекою, оформлювати курсові й дипломні роботи, реферати та інші документи в електронному вигляді, а також роздруковувати та сканувати документи.
Для популяризації своєї роботи бібліотека використовує соціальну мережу Facebook. Також в бібліотеці функціонує інформаційний центр ЄС.

ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ


Бібліотека заснована в 1993 році.

1993 р. – бібліотека Хмельницького філіалу Одеського відкритого університету;
1995 р. – бібліотека Хмельницького інституту регіонального управління та права;
2004 р. – бібліотека Хмельницького університету управління та права.  
У вересні 2007 року бібліотека переїхала в будівлю, яка має багату та цікаву історію. Не дарма цей будинок є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення. Про це свідчить Державний Реєстр (охоронний номер 240051).

Цей двоповерховий будинок — яскравий зразок неоренесансу.
Фасад багато декорований ліпними деталями: розетками квітів, левиними маскаронами, гірляндами у підвіконних нішах, сандриками вікон, композиціями оголених амурів. По боках будівлі – два шатра з ажурними кованими флюгерами, на фронтоні дата — 1914 рік. Побудував будинок домовласник Вуль, який мешкав поруч — приблизно на місці нинішнього дитячого саду “Малятко” (вул. Володимирська, 70) був його особняк. Спорудження представницького двоповерхового будинку на Мільйонній (нині Героїв Майдану, 38) Вуль затіяв з єдиною метою — здати будинок у довгострокову оренду якій-небудь солідній установі. Була навіть досягнута попередня домовленість з міським банком, що не мав на той час солідного і зручного приміщення... Але Перша світова війна порушила плани домовласника – щойно побудований будинок (як і багато інших споруд Проскурова) був тимчасово переданий у відомство командування Південно-Західного фронту. В роки Громадянської війни 1917-20 рр. у будинку розміщувався штаб Запорізького корпусу армії Української Народної Республіки. Командував корпусом визначний український воєначальник, полковник армії УНР Петро Болбочан (1883-1919).  Але, за прикрим не порозумінням та за збігом обставин П.Болбочан потрапив у немилість до Головного Отамана С. Петлюри. Саме в цьому будинку, 10 червня 1919 року П.Болбочана було заарештовано за підозрою в намірах заколоту. Скороспілий військово-польовий суд виніс йому смертний вирок та 28 червня 1919 року, неподалік від Кам'янець-Подільського на станції Балин, полковника розстріляли. На сьогодні ім’я Петра Болбочана реабілітовано історією, і на будинку №38 в 2007 році встановили пам’ятну дошку з історичною довідкою про будинок, в якій згадується імя легендарного українського полковника.

Після встановлення радянської влади будинок Вуля був націоналізований і в ньому розмістився головпоштамт, який працював тут майже півстоліття – до початку 1970-х років. Коли на привокзальній площі звели новий будинок головпоштамту, то в будинку №38 розмістилася автоматична телефонна станція (АТС-6). Від 2004 року з’явився новий господар – Хмельницький університет управління та права (ХУУП), який провів капітальний ремонт старовинної будівлі та розмістив у ньому свою наукову бібліотеку. 

Невдовзі будинок по Герїв Майдану, 38 оточили будівельні ліса і розпочалася реконструкція старовинної споруди. Що цікаво, перед початком робіт хмельницькі експерти-архітектори щодо будівлі зробили невтішний висновок – “будинок свій ресурс вичерпав, реконструкції не підлягає.” Але... Завдяки принциповій позиції ректора університету Віталія Миколайовича Олуйка, який поставив завдання зберегти історичну пам’ятку, було прийняте рішення звернутися за допомогою до Київського національного університету будівництва та архітектури. Саме він розробив рекомендації як реконструювати будинок із максимальним збереженням старовинної архітектури фасаду.

Після реставрації бібліотека стала справжньою окрасою міста та гордістю університету. На 320 кв. м  загальної площі розташовується абонемент, читальний зал на 120 місць, відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення, бібліографічний відділ, відділ комплектування, кодифікаційне бюро, бюро копіювання. Працівники бібліотеки роблять усе можливе, аби створити студентам та відвідувачам  бібліотеки належні умови для роботи.

Запрошуємо відвідати читальні зали:
У кожному читальному залі є доступ до Інтернету, можливість роботи на ПЕОМ та на особистих гаджетах.
У електронній читальній залі бібліотеки студенти та викладачі університету мають змогу:
-  користуватися глобальною мережею Internet (Wi-Fi);
-  користуватися електронним каталогом бібліотеки;
- отримувати доступ до наукометричних БД ScopusW&S, віддалений доступ до ScienceDirectResearch4LifeCoursera, Udemu, Labster з використанням доменного імені установи;
-  сканувати та  роздруковувати документи.