Інші науки
Періодичні видання, БД
-
- Передплачені БД
- Періодичні видання
-
Перелік наукових фахових наукових видань України категорія "А"
Назва видання (ISSN) Періодичність Місце збереження Філологічні трактати
(ISSN 2077-804X СумДУ, Категорія Б)Щоквартально Електронне видання Український тиждень (ISSN 1996-1561) Щотижня Електронне видання Journal of International Studies (ISSN 2071-8330, Нефахове) Щоквартально Електронне видання Economics and Sociology (ISSN 2071-789X, Без категорії) Щоквартально Електронне видання Гуманітарні студії: педагогіка, психологія, філософія (ISSN 2706-9230 Категорія Б) Щоквартально Електронне видання - Тематичні БД
-
European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences (ERIH PLUS) – реферативна база гуманітарних, соціальних наук та цитування наукових матеріалів ERIH PLUS є найбільшою в світі платформою з публікації і відстеження робіт. Журнали, що потрапили в систему моніторингу ERIH PLUS відповідають жорстким європейським вимогам до наукових публікацій.
Classics in the History of Psychology – електронний ресурс містить колекцію повнотекстових праць з психології і суміжних дисциплін, що мають історичне значення.
Diasporiana – електронна бібліотека, що є проєктом зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції. Містить рідкісні видання різного спрямування. Ресурс дає доступ до наукової літератури в галузі суспільних і гуманітарних дисциплін.
Palgrave Macmillan – академічне видавництво, представляє підручники, журнали, монографії, професійні та довідкові матеріали в друкованому та електронному вигляді. Спрямування – гуманітарні, соціальні науки і бізнес.
SocArXiv – безкоштовний архів, що містить матеріали з гуманітарних та соціальних наук, освіти і права. У ресурсі можна здійснювати пошук публікацій, обмінюватися результатами досліджень, отримати публічну експертну оцінку та розміщувати свої і чужі (з ліцензією СС BY 4.0) пост- та препринти. Вхід до ресурсу через ідентифікатор ORCID, або реєстрацію.
Globethics.net – інформаційний ресурс з питань етики та суміжних дисциплін, який надає доступ до більше ніж 1 млн повнотекстових документів. Користування ресурсом вимагає безкоштовної реєстрації.
Social Science Research Network (SSRN) – реферати та повні тексти в галузі соціальних наук. Відкритий доступ.
Social Psychology Network (SPN) – соціальна та навчальна мережа з психології. SPN включає більш 3500 посилань для пошуку. На її сторінках розташовано більше 18 000 посилань на ресурси, пов'язані з психологією. Тут знайдете інформацію про організації, академічні установи, публікації, особистості (Directory of Professional Profiles), навчальні курси, програмне забезпечення, онлайн-дослідження та ін. веб-ресурси.
Європейський Простір – веб-платформа підтримки громадянського суспільства України, надає інформаційний супровід, ресурсну базу, презентаційний майданчик для громадських організацій.
GeoGebra – програма динамічної математики для всіх рівнів освіти, яка об'єднує геометрію, алгебру, таблиці, графіки, статистику та обчислення в одному простому у використанні пакеті. GeoGebra є швидко зростаючим співтовариством мільйонів користувачів, розташованих майже у кожній країні. GeoGebra стала провідним постачальником програми динамічної математики, яка використовується для підтримки науки, технологій, інженерії та математики (STEM), освіти та інновацій у викладанні та навчанні в усьому світі.
IOPscience – безкоштовний електронний ресурс, який надає доступ до журналів та книг з питань математики, фізики, техніки та медицини.
Mathwords – веб-сайт розроблений для студентів-математиків, яким потрібен простий і зрозумілий ресурс з математики в одному місці. Це вичерпний перелік формул і визначень від початкової алгебри до обчислення.
TutorialsPoint – навчальні посібники та довідники з прикладами для вивчення основних принципів устрою комп'ютера, мов програмування і комп'ютерних мереж. Платформа включає як платні, так і безкоштовні курси. Необхідна реєстрація на сайті.
- Універсальні БД
-
Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – перша онлайн-версія багатотомної енциклопедії, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України ХХ–ХХІ століть у особах, інституціях, поняттях. Видання охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.
World Public Library – глобальний ресурс, який дає доступ до класичних творів літератури, періодичних видань, бібліографічної інформації, довідкової літератури тощо. За тематикою ресурс містить такі понадколекції: література (пригодницька, класична, драматична, детективна, дитяча, наукова), література Середньовіччя, Відродження та XXI століття, фольклор, історія, гуманітарні науки, поезія, політичні науки, релігієзнавство, наукова фантастика, біографістика, езотерика. Ресурс дає доступ до книг відомих світових академічних видавництв, електронних та аудіо-книг, коміксів та періодичних видань. Портал дає можливість завантажувати книги у pdf-форматі.
ScienceDirect – одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Належить голландському видавництву Elsevier. Колекція містить майже 12 мільйонів елементів контенту з більш ніж 3500 журналів і понад 34000 електронних книг, довідників, наукових збірників.
SpringerOpen – архів рецензованих наукових журналів у всіх галузях науки з відкритим доступом видавництва Springer та міждисциплінарна база даних.
Project Gutenberg – найстаріша універсальна онлайн-бібліотека безкоштовних електронних книг, що здійснює громадську (добровільну) ініціативу з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Більшість одиниць цієї колекції є повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні.
Open Access Publishing in European Networks (OAPEN) – міжнародний проєкт відкритого доступу до монографій в галузі гуманітарних та соціальних наук. Повні тексти в pdf форматі. База даних підтримується консорціумом університетських наукових видавництв Європи, надає доступ до понад 700 найменувань книжок англійською та іншими європейськими мовами з суспільствознавства, соціології, економіки, юриспруденції, історії, філології, мовознавства, мистецтва. OAPEN містить монографії англійською, німецькою, італійською мовою, тощо.
Journals4Free – портал понад 7000 назв академічних журналів відкритого доступу. Пошук здійснюється за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.
Ingenta Connect – багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп'ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 4,5 млн статей з 13,5 тис наукових журналів таких відомих видавців, як Elsevier, Springer, IOP Publishing, Taylor and Francis, NPG та ін.
J-Gate – платформа наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd. В даний час включає понад 6300 найменувань журналів, організованих по галузях знання та безперешкодний доступ до мільйонів статей у журналах. J-Gate оснащена простим, інтуїтивно зрозумілим та простим у користуванні інтерфейсом. Пошук здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.
- Бібліографічні БД
-
Crossref – об'єднання наукових видавництв, яке розвиває загальну інфраструктуру для підтримки більш ефективних наукових комунікацій. Система цитування Crossref сьогодні охоплює понад 68 мільйонів статей журналів, книг, дисертацій, технічних звітів та інших видів документів авторитетних видавців світу. Відкритий доступ.
Index Translationum – світова бібліографічна база даних перекладів, містить близько 2 млн записів книжок 250 000 авторів з більш ніж 100 країн. Відкритий доступ до цифрових ресурсів.
Online Computer Library Center, Inc. (OCLC) – некомерційний, членський, комп'ютерний бібліотечний сервіс та науково-дослідна організація, що спеціалізується на розширенні доступу до інформації у світі.
WorldCat – найбільша у світі бібліографічна база даних, яка налічує понад 240 млн записів всіх видів творів на 470 мовах світу. База створюється спільними зусиллями більш ніж 72 тис бібліотек з 170 країн світу в рамках організації Online Computer Library Center.
Інтернет ресурси
- Бібліотеки, каталоги, архіви, репозитарії
-
Топові бібліотеки України
Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського - головна всеукраїнська книгозбірня, загальнодержавний комплексний бібліотечно-інформаційний, науково-дослідний, науково-методичний та культурно-просвітницький центр, найбільше за обсягом документно-інформаційних ресурсів книгосховище України. Одна з найбільших національних бібліотек світу. Підпорядкована НАН України, входить до її Відділення історії, філософії й права. Як особливо цінний об’єкт культури перебуває під охороною держави.
03039, Київ-39, Просп.40-річчя жовтня,3
Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого - провідний державний культурний, освітній, науково-інформаційний заклад. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами, яка обслуговує найширші верстви населення. Заснована 1866 року. Від початку діяльності:
фонд - 319 книг у 667 томах; штат - 2 службовця. 2022 р. – фонд майже 5 млн. примірників; штат 425 осіб.
01001, Київ-1, вул. Грушевського, 1
НАЦІОНАЛЬНА історична бібліотека України - є Всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України. Фонд Бібліотеки складає понад 700 000 одиниць зберігання.
01015, Київ-15, вул. Січневого повстання, 21, Лавра, корп.24Одеська національна наукова бібліотека - найстаріша публічна бібліотека України, заснована в 1829 році, що володіє 5.4 млн документів.
65026, Одеса-26, вул. Пастера, 13
Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка - гуманна місія Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка триває з 1830 р. – часу заснування як Харківська губернська публічна бібліотека. Її відкриття стало можливим завдяки підтримці харківського дворянства, а фонди складено з благодійних пожертв. ФОНД ПРИМІРНИКІВ 846 у 1834 році, 7206942 у 2022 році.
61003, Харків-3, пров. Короленка, 18
Державна науково-технічна бібліотека України - одна з найбільших бібліотек країни з унікальним багатогалузевим фондом науково-технічної літератури і документації, що нараховує майже 16 мільйонів примірників документальних джерел інформації.
ДНТБ України забезпечує створення, функціонування та адміністрування Національної електронної науково-інформаційної системи “URIS”, відповідає за її наповнення, накопичення, зберігання, нормалізацію та обробку даних.
Одним з актуальних напрямків діяльності ДНТБ України є забезпечення створення, безперебійного функціонування та адміністрування електронних науково-інформаційних ресурсів, в тому числі Open Ukrainian Citation Index (OUCI) – пошукової системи і бази даних наукових цитувань.
ДНТБ України забезпечує наукові установи, заклади вищої освіти та користувачів бібліотеки доступом до вітчизняних та світових електронних баз даних наукової інформації.
03680, МСП, Київ-680, вул. М. Горького, 180
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Т. Шевченка - одна з найстаріших бібліотек України. Вона була заснована спільно з університетом у 1834 р. Основу книжкового фонду бібліотеки склала так звана «Кременецька колекція». У 1940 році бібліотека отримала звання «Наукова» і стала самостійною адміністративною одиницею. 3 квітня 1994 р. бібліотеці присвоєно ім'я першого ректора Київського університету М. Максимовича .
Сьогодні це велика бібліотека з фондом понад 3,5 млн примірників і займає понад 6000 м.кв. Є 17 відділів абонементу та 15 читальних залів на 1921 користувачів (разом з бібліотеками факультету та кабінетами характерної літератури).
01601, Київ-601, МСП, вул. Володимирська, 58
Наукова бібліотека Національного університету „Києво-Могилянська академія” - інформаційний, навчальний, науково-дослідний, культурно-освітній, просвітницький підрозділ Національного університету «Києво-Могилянська академія». Бібліотека НаУКМА – це мільйонна колекція друкованих та електронних видань: наукова, навчальна, довідкова література, періодика тощо. Вагома частина книжкового фонду – література іноземними мовами, переважно англійською.
04070, Київ-70, вул. Сковороди, 2
Державна наукова архівна бібліотека України - створена у січні 1972 р. на базі бібліотечних фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного історичного архіву України у м. Києві, Центрального державного архіву кінофотофонодокументів України.
03110, Київ-110, вул. Солом’янська, 24
Бібліотека НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ -
03057, Київ-57, вул. Е.Потьє, 20Бібліотека Наукового Товариства ім. Шевченка (Нью-Йорк) - налічує понад 30 000 книжок із багатьох галузей, зокрема літератури, науки, музики, мистецтва та кіно, а також велику колекцію журналів і періодичних видань, які видає українська діаспора в США. Бібліотечна колекція рідкісних книжок, пов’язаних з Україною, містить томи, які датуються 1796 роком. Серед прикладів колекції – перше видання « Кобзаря » Тараса Шевченка (1880), французький переклад збірки оповідань « Маруся» Марко Вовчок (1878) та проект дебютної збірки поезій Соняшні кларнети(1918) Павла Тичини.
Поштова адреса: Наукове товариство імені Шевченка 63 4th Ave
New York, NY 10003-5202Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека - провідний інформаційний, просвітницький, культурний центр Хмельниччини, депозитарій краєзнавчих видань, одне з найбільших книгосховищ регіону, інформаційно-методичний та координаційний центр з питань бібліотекознавства і книгознавства для бібліотек усіх систем та відомств області. Фонд бібліотеки є універсальним за змістом, станом на 01.01.2016 року налічує близько 650 тисяч примірників книг, журналів, комплектів газет, документів на нетрадиційних носіях інформації, близько 7 тисяч примірників рідкісної і цінної літератури ХVІІІ – ХХ ст.
29000, Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 28
Державна науково-педагогічна бібліотека ім. В.О. Сухомлинського - наукова установа з питань галузевого бібліотекознавства, бібліографознавства, книгознавства, інформаційної діяльності, педагогічного джерелознавства, біографістики та історії освіти; національне галузеве книгосховище, всеукраїнський центр із питань бібліотечно-бібліографічного й науково-інформаційного забезпечення спеціалістів у галузі освіти, педагогіки та психології; депозитарій педагогічної й психологічної літератури, галузевий центр міжбібліотечного абонемента (МБА), координаційний, науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України.
Україна, 04060 м. Київ - 60, вул. М.Берлинського, 9
Бібліотека Верховної Ради України - на 1 січня 2023 року парламентський інформаційно-документний фонд становив близько 73 246 примірників документів зберігання (включаючи 7 752 одиниць зберігання іноземними мовами). Електронний (повнотекстовий) ресурс - 50916 документів (книги, брошури, публікації періодичних видань, переклади законодавчих актів зарубіжних країн).
Україна, 01008, Київ-8, вул. М.Грушевського, 18/2 (під`їзд № 9, перший поверх)
Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника - є державною неприбутковою науковою установою, заснованою на державній власності, що перебуває у віддані Національної академії наук України та входить до складу Відділення історії, філософії та права НАН України та діє на підставі Статуту. книгозбірні зберігається одне з найвагоміших у світі зібрань україніки — рукописні та друковані видання XI — початку XX ст.; унікальні колекції інкунабул (51 од. зб.), палеотипів ( 867 од. зб.), стародруків (близько 120 тис. од. зб.); особові архівні фонди XVIII — XX ст.; українська й іншомовна періодика ХІХ — першої половини ХХ ст. (понад 3 млн од. зб.); картографічні видання XVI — XVIII ст. (понад 22 тис. од. зб.). Окрім того, Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника — єдина в Україні книгозбірня, у фонді якої зберігаються твори українського та світового мистецтва — гравюри, скульптури, рисунки, акварелі, гуаш, фотографії, а також найбільша в Україні колекція нотних творів вітчизняних і зарубіжних композиторів (понад 500 тис. од. зб.).
Україна, 79000, Львів, вул. Стефаника 2
Науково-педагогічна бібліотека м. Миколаїва - сучасний центр підтримки фахових інформаційних потреб науково-педагогічних, педагогічних та управлінських кадрів, студентів, учнівської молоді, а також сприяння підвищенню їх професійного, духовного і культурного рівня. Бібліотека відкрита для тих, хто вчиться і навчає, чиїм девізом є: “Навчання протягом усього життя”.
Україна, 54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 31
Бібліотека імені Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету - історія бібліотеки починалася вона у 1966 році, коли у м. Тернополі було відкрито відділення фінансово-економічного факультету Київського інституту народного господарства, з 1971 року — бібліотека Тернопільського фінансово-економічного інституту, з 1989 року — бібліотека Тернопільського інституту народного господарства, з 1994 року — бібліотека Тернопільської академії народного господарства, з 2005 року — бібліотека Тернопільського державного економічного університету. У 2006 році університет отримав статус Національного, а бібліотека у його структурі постала у новій функціональній якості.
Україна, 46000 , м. Тернопіль, м-н Перемоги, 3, корп. №3
Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені М. Івасюка - інформаційний ресурс обласної наукової бібліотеки складає 588 тис. одиниць документів на традиційних та електронних носіях, 78,1 тис. одиниць періодичних видань, фонд цінних та рідкісних видань, що складає – 11,4 тис. прим., з яких більше третини – раритетні унікальні видання в кількості – 3,7 тис. одиниць зберігання, дороговартісні ілюстровані альбоми, наукові і художні видання, дві колекції видань англійською мовою «The Millenium Library» – 249 прим., отриманих в дарунок за проектом «Бібліотека тисячоліття від Британської Ради в Україні» та «Encyclopedia Americana» від Посольства США в Україні.Наукова бібліотека Черівецього національного університету імені Ю. Федьковича -
заснована в 1852 році як Крайова бібліотека, перша публічна бібліотека на Буковині, від 1875 р. (року заснування Чернівецького університету) – університетська бібліотека. Загальний фонд бібліотеки нараховує понад 2,6 млн. примірників. Серед них: 1,125 тис. примірників наукової літератури, 171 тис. підручників та навчальних посібників, 648 тис. примірників журналів, 96 тис. примірників художньої літератури. Фонд зарубіжних видань налічує 376 тис. творів.Наукова бібліотека НПУ ім. Драгоманова - бібліотека має різноманітні ресурси для задоволення навчальних, дослідницьких, наукових потреб студентів і викладачів університету.
Україна, 01030, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України – бібліотека відкритого доступу і передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в Інтернет з правом читати, завантажувати, копіювати, розповсюджувати, друкувати, проводити пошук, посилатися на повнотекстові статті, індексувати, тобто використовувати її з законною ціллю без фінансових, юридичних і технічних перешкод. На сьогодні налічує 6 500 назв видань.
Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України - відкритий доступ до наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, містить понад 35 000 назв видань.
Електронна бібліотека Міжнародного валютного фонду (МВФ) – надає доступ до періодичних видань, книг, робочих документів та досліджень МВФ, даних та статистичних інструментів МВФ. Інформація щодо макроекономіки, глобалізації, розвитку, торгівлі, демографії, економіки країн, що розвиваються та багато іншого.
Open Library – каталог книжок, що коли-небудь видавалися. Функціонує за принципом Вікіпедії – створення окремої сторінки для окремої книги самими користувачами. Крім каталогу книг, ресурс надає вільний доступ до електронних книг (сьогодні – більше 1 мільйона назв).
Open Textbooks Library – доступ до відкритої бібліотеки безкоштовних, рецензованих та ліцензованих підручників.
E-Books Directory – безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп'ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури і багато іншого. Цей ресурс тепер доступний для мобільних пристроїв з невеликим розміром екрана.
The Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR) – пошук достовірної наукової інформації у відкритих репозитаріях у всьому світі, який підтримується службою SHERPA Університету Ноттінгема. Надає можливості пошуку наукових матеріалів за різними галузями знань у понад 2 600 е-архівах.
Central and Eastern European Online Library (CEEOL) – провідна online бібліотека престижних наукових ресурсів з гуманітарних та соціальних наук Центральної та Східної Європи.
The Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR) – пошук достовірної наукової інформації у відкритих репозитаріях у всьому світі, який підтримується службою SHERPA Університету Ноттінгема. Надає можливості пошуку наукових матеріалів за різними галузями знань у понад 2 600 е-архівах.
Open J-Gate – електронна бібліотека наукових журналів з суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, яка підтримується компанією Informatics India Ltd. Наразі нараховує понад 6300 найменувань журналів з різних галузей знань. Пошук документів здійснюється за автором, назвою, ключовими словами, датою публікації.
Registry of Open Access Repositories (ROAR) – реєстр усіх репозитаріїв та інших джерел відкритої інформації в усьому світі. Проект розроблений Університетом Саутгемтон (Великобританія) та є частиною мережі.
The Free Library – ресурс пропонує безкоштовні повнотекстові версії класичних літературних творів від сотень відомих авторів, біографії, зображення. Нещодавно Вільна бібліотека була розширена - було додано періодичні видання з бізнесу та фінансів, комунікацій, культури, охорони здоров'я, гуманітарних наук, права, політики, технологій та соціальних наук.
Мислене древо – електронна бібліотека, містить повні тексти наукових праць різноманітної тематики (розділ "Наука"), навчальну літературу (розділ "Освіта", підрозділи "Школярам" і "Студентам"), художні твори української літератури, а також твори світової літератури в українських перекладах (розділ "Література"), українські публіцистичні твори (розділ "Публіцистика").
Національний репозитарій академічних текстів - загальнодержавна розподілена електронна база даних, в якій накопичуються, зберігаються і систематизуються академічні тексти. Призначення Національного репозитарію – зробити максимально доступною для суспільства наукову інформацію України і світу, що сприятиме розвитку освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, шляхом поліпшення доступу до академічних текстів та сприяння академічній доброчесності.
- Пошукові системи
-
Google Scholar – вільно доступна пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Google Scholar включає статті, що опубліковані в журналах, зберігаються в репозиторіях або знаходяться на сайтах наукових колективів чи окремих вчених.
Google Books – сервіс повнотекстового пошуку по книгам, оцифрованих компанією Google (понад 10 мільйонів книг із найбільших бібліотек США). Бібліотека пропонує мільйони відмінних видань, з якими можна ознайомитися або прочитати їх абсолютно безкоштовно.
Metasearch Search Engine – сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналах та виданнях у галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.
Microsoft Academic Search – науковий пошуковий портал від Microsoft Corporation, який було розроблено для того, щоб дослідити зв'язки між вченими, науковцями, студентами та їх науковими дослідженнями.
RefSeek – пошукова система для студентів та дослідників, проводить пошук серед веб-сторінок, книг, енциклопедій, журналів і газет.
Science.gov – онлайнова пошукова система, що охоплює більш ніж 60 баз даних та понад 2200 окремих сайтів з 15 федеральних агентств, які пропонують 200 мільйонів сторінок інформації авторитетних наукових установ США, зокрема результати досліджень і розробок.
ScienceResearch.com – наукова пошукова система, яка здійснює повнотекстовий пошук у журналах багатьох великих наукових видавництв (Elsevier, Highwire, IEEE, Nature, Taylor & Francis та ін.). Шукає статті та документи у відкритих наукових базах даних: Directory of Open Access Journals, Library of Congress Online Catalog, Science.gov, Scientific News.
WorldWideScience.org – глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.
Yahoo – англомовна пошукова система, яка має найбільш розвинену структуру каталогів і різних сервісів. Сотні тисяч різних Internet-ресурсів впорядковуються за 14 основними рубриками, кожна з яких має кілька підрубрик з більш вузькою тематикою.
Мета – повнотекстовий пошук по серверам України та закордонним українським серверам, з урахуванням морфології української, російської та англійської мов. Фінансові та комп'ютерні новини, погода, маркетингові дослідження українського Інтернету.
DuckDuckGo – пошукова система з відкритим кодом, яка використовує інформацію з багатьох джерел для надання точних та різноманітних результатів, дотримується політики повної конфіденційності – відмова від збору, збереження та обробки даних про користувача.
CiteSeerХ – пошукова система орієнтована на публікації про комп’ютерні та інформаційні технології. CiteSeerX не тільки знаходить ресурси у вільному доступі, але й виконує функцію електронної бібліотеки. Саме тому за ключовими словами тут часто можна знайти і завантажити публікації в повному обсязі.
EULER Search Engine – портал з математики надає доступ до баз даних Бібліотеки Голландського національного дослідницького центру з математики та інформатики, математичного холдингу бібліотеці університету Флоренції, науковому електронному архіву з математики (ERAM) 1886-1942, німецької спеціальної бібліотечної колекції з математики та ін.
- Соціальні мережі
-
Academia.edu – соціальна мережа для співпраці вчених. Мережа може використовуватися для того, щоб ділитися з іншими своїми статтями, відстежувати їхнє цитування і стежити за новинами досліджень і розробок за іменами й ключовими словами. Позиціонується як універсальна мережа для представників усіх сфер науки.
ResearchGate – соціальна мережа, зорієнтована здебільшого на представників природничих і точних наук
Організації, джерела даних
- Міжнародні та урядові організації
-
Міністерство освіти і науки України (МОН України) – центральний орган виконавчої влади України. Головний орган у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності.
Міністерство культури та інформаційної політики України – центральний орган виконавчої влади, щодо формування державної політики у сфері кінематографії, формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, державної мовної політики, а також спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин України.
Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, ЮНЕСКО (англ. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) – міжнародна організація, спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам'яток культури тощо.
Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС, англ. ICOMOS) – англ. International Council on Monuments and Sites) – міжнародна асоціація професіоналів, метою діяльності якої є збереження та захист культурної спадщини в усьому світі.
Всесвітня туристична організація (ВТО, з 2003 р. – ЮНВТО) (англ. World Tourism Organization, UNWTO) – міжнародна міжурядова організація в галузі туризму, покликана сприяти економічному піднесенню, міжнародному взаєморозумінню, миру, добробуту, взаємоповазі, а також реалізації основних прав і свобод громадян.
Всесвітня рада з туризму та подорожей (англ. World Travel & Tourism Council (WTTC)) – міжнародне неурядове громадське об'єднання з учасників індустрії туризму і подорожей. WTTC займається дослідженнями в області економічного і соціального впливу туризму, організовує глобальні і регіональні саміти, пов'язані з проблемами і подіями, що відносяться до індустрії туризму.
Всесвітня рада церков (The World Council of Churches; ВРЦ) – найбільша міжнародна екуменічна організація, заснована в 1948 в Амстердамі, членами якої є 348 християнських церков з більш ніж 100 країн і представляють близько 400 мільйонів християн.
Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди Національної академії наук України – провідна установа з розвитку філософської науки в Україні. Його співробітники здійснюють розгорнуті дослідження з проблем філософської антропології; логіки, методології та філософії науки; соціальної філософії; філософії культури, етики і естетики; історії української та зарубіжної філософії; філософських проблем релігієзнавства.
Українська Рада Миру (в минулому Український республіканський комітет захисту миру) – заснована у вересні 1951 року з ініціативи кращих представників української творчої інтелігенції та вчених. За роки свого існування Українська Рада Миру стала всесвітньо визнаною і неодноразово вшановувалася найвищими відзнаками Всесвітньої Ради Миру, ЮНЕСКО, ООН та інших авторитетних міжнародних організацій. Головна мета організації – об'єднання зусиль громадськості на утвердження миру та злагоди в Україні та за її межами.
- Громадські організації
-
Пласт – українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.
Accordion content 2.
- Статистичні дані від офіційних організацій і служб України
-
Національний банк України (НБУ)
Державна служба статистики України
Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (АРІФРУ)
Відкриті освітні реєстри даних МОН
- Відкриті дані від міжнародних організацій
-
Світова організація торгівлі (СОТ)
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ)
Всесвітня організація туризму (UNWTO)
Міжнародний валютний фонд (МВФ)
Міжнародна організація праці (МОП)
Міжнародна асоціація офіційної статистики (МАОС)
Організація європейського економічного співробітництва (ОЄЕС)
Конференція ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД)
Економічна свобода світу (Інститут Фрейзера)